گام اول: ثبت نام و ورود به اولین کیوسک

1- ابتدا وارد سایت اولین کیوسک شوید. برای ثبت آگهی روی گزینه " درج آگهی " کلیک کنید.برای اینکه بتوانید آگهی درج کنید ، لازم است که عضو سایت باشید.اگر عضو هستید روی گزینه " ورود " و در صورتیکه عضو سایت نیستید روی گزینه " ثبت نام " کلیک کنید.2- اگر عضو سایت هستید ، با وارد کردن ایمیل (پست الکترونیکی) و رمز خود و سپس کلیک روی گزینه "ورود" ، وارد سایت شوید.3- اگر عضو نیستید بر روی گزینه "ثبت نام" کلیک کرده تا به صفحه مربوطه هدایت شوید. دقت کنید که از صفحه اصلی هم می توانید مستقیم روی گزینه "ثبت نام" کلیک کرده و به صفحه ثبت نام وارد شوید.4- در صفحه ثبت نام با وارد کردن " نام خود ، آدرس ایمیل ، رمز خود و تکرار رمز خود " و سپس کلیک روی گزینه "ثبت نام" ، می توانید در سایت ثبت نام کنید.

اگر تاکنون ایمیل نداشته اید می توانید "راهنمای درست کردن ایمیل" را مطالعه نمایید.5- بعد از ورود به سایت و یا عضویت در آن به صفحه اصلی وارد می شوید و می توانید اسم خود را در بالای صفحه اصلی سایت مشاهده کنید.6- با کلیک بر روی اسم خود ، لیستی باز می شود شامل "درج آگهی، لیست آگهی ها ، لیست پیام ها و خروج از سایت " . با کلیک بروی درج آگهی در این قسمت و در قسمت بالا سمت چپ صفحه اصلی به صفحه درج آگهی ، هدایت می شوید.
گام دوم: درج آگهی

7- در صفحه "درج آگهی" موارد را به ترتیبی که خواهد آمد پر کنید.مواردی که با رنگ قرمز کلمه "الزامی" نوشته شده ، حتما باید توسط کاربر پر شوند.7-1 – "گروه شغلی" خود را پیدا کنید. با انتخاب "گروه شغلی" لیستی باز می شود که می توانید شغل خود را جستجو کرده و از بین گزینه ها یکی را برگزینید. این گزینه الزامی می باشد.

برای مثال با تایپ سه کلمه "پزش" موارد مرتبط پیشنهاد شده و می توانید مثلا "پزشک عمومی" را انتخاب کنید. اگر شغل شما در لیست نبود ، آن را از طریق صفحه "ارتباط با ما" اطلاع رسانی کنید تا به لیست مشاغل اضافه شود7-2 – "عنوان آگهی" خود را در این قسمت وارد نمایید.این گزینه الزامی می باشد.دقت کنید عنوان مناسب تاثیر زیادی در نمایش بیشتر در موتورهای جستجو دارد. خوب است عنوان شما ، قابل فهم برای مشتری بوده ، طولانی نباشد و کلمات مرتبط با کسب وکار شما در آن استفاده شده باشد.

7-3 – در قسمت "درباره ما" توضیحات لازم در رابطه با آگهی و کسب و کارتان ، از جمله ویژگیهای کسب و کار خود و مواردی که شما را از بقیه رقبا متمایز می کند ، ارائه دهید.

7-4 – اهداف خود و کسب و کارتان را می توانید در قسمت"شعار ما" واردکنید.

7-5 – در قسمت "کلمات کلیدی" ، عباراتی که بین کسب و کارهای مرتبط با شما ، مشترک است را وارد نمایید.مثلا "دکتر عمومی نزدیک احمدآباد"، یا "پزشک عمومی در شرق مشهد" و ... .این گزینه اختیاری بوده ولی می تواند در نمایش بیشتر آگهی شما در موتورهای جستجو ، تاثیرگذار باشد.

7-6 – در این قسمت "شهر" محل ارائه خدمات را وارد نمایید.

با انتخاب این گزینه لیستی باز می شود که می توانید شهر خود را جستجو و از بین موارد لیست شده ، گزینه دلخواه را انتخاب کنید. مثلا با تایپ سه کلمه اول شهر مشهد می توانید آن را پیدا کرده و انتخاب کنید.این گزینه الزامی می باشد.7-7 – در این قسمت منطقه شهری محل ارائه خدمات را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه لیستی باز می شود که می توانید منطقه شهری خود را جستجو و از بین موارد لیست شده ، گزینه دلخواه را انتخاب کنید. مثلا با تایپ کلمه "احم" می توانید منطقه "احمدآباد" مشهد را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.این گزینه الزامی می باشد.اگر منطقه محل کسب و کار شما در لیست مربوطه پیدا نشد ، آن را از طریق صفحه "ارتباط با ما" اطلاع رسانی نمایید تا اضافه شود.7-8 – در قسمت بعدی "آدرس" محل کسب و کار خود را ارائه می دهید.این گزینه الزامی می باشد.

7-9 – در قسمت "شماره تلفن" شماره تلفن ثابت خود را ارائه می دهید.این گزینه الزامی می باشد.

7-10 – در قسمت "شماره همراه" شماره موبایل خود را وارد نمایید.

7-11 – اگر "وب سایت" دارید ، آدرس آن را در این قسمت وارد نمایید.

7-11 – اگر "وب سایت" دارید ، آدرس آن را در این قسمت وارد نمایید.

7-13 و 14-7 – بعد از ورود اطلاعات لازم ، عکس صفحات و عکس پروفایل خود را وارد نمایید.عکس مناسب تاثیر بیشتری در جذب مشتری دارد.انتخاب عکس الزامی است و طبق روش ذیل ابتدا گزینه اشاره شده را کلیک کنید تا صفحه انتخاب عکس ، باز شود.8- بعد از انتخاب عکس دلخواه ، می توانید با گزینه ( - ) عکس را کوچک تر و یا با گزینه ( + ) عکس را بزرگتر نمایید و بدیت ترتیب اندازه مناسبی برای عکس برگزینید. سپس با کلیک بر روی گزینه اشاره شده ، عکس انتخاب شده در قسمت مربوطه می نشیند.9- در قسمت آخر شما می توانید موقعیت مکانی خود را بر روی نقشه مشخص کنید تا مشتریان سریع تر و راحت تر شما را بیابند. دقت کنید این گزینه فقط برای مشتریان ویژه فعال می باشد.10در نهایت با کلیک بر روی دکمه "ثبت" ، آگهی شما ثبت شده و پس از تایید مدیر سایت ، نمایش داده می شود.